Jak nejlépe začít

NA TOMTO MÍSTĚ BYCHOM VÁM RÁDI NAVRHLI, JAK NEJLÉPE a oboustranně pohodlně zahájíme naši spolupráci a také vám blíže představíme náš další pracovní postup.

Pokud tedy potřebujete prodat nějakou nemovitost, poradit atd., můžete:

  • samozřejmě kdykoliv zavolat nejlépe na kontaktní telefony, které máme stále u sebe. Pokud se Vám neozveme ihned, zavoláme Vám sami zpět co nejdříve, většinou obratem
  • také můžete zaslat SMS, stačí „potřebuji s Vámi mluvit, Novák“ a my již budeme vědět, že nám nechcete nabízet akcie a jiné zázračné produkty k okamžitému zbohatnutí nebo zhubnutí a zavoláme Vám
  • nebo nám dát zprávu mailem a my Vás nenecháme dlouho čekat na odpověď – v každém případě přivítáme, když nám sdělíte, KDY NEJLÉPE Vám máme zavolat, abychom Vás nerušili v nevhodnou dobu. Zejména pro první vzájemné informace potřebujeme mít několik klidných minut času.

Jakmile budeme znát alespoň základní údaje o Vaší nemovitosti, můžeme Vám odpovědět na obvykle jednu z prvních Vašich otázek – jakou máme provizi. Obecně platí, že čím je nemovitost dražší, tím je provize v % z kupní ceny nižší. Je samozřejmě závislá třeba i na tom, co všechno budeme muset ještě před vlastním prodejem pro Vás zařídit. Vše je věcí vzájemné dohody podle konkrétní nemovitosti.

Po úvodním kontaktu naše činnost probíhá obvykle následovně:

  • můžeme se sejít na nezávazné prohlídce nemovitosti přímo na místě a vše rovnou dohodnout
  • nebo třeba celou záležitost nejdříve projednat v naší snadno dostupné kanceláři přímo u metra Anděl na Praze 5 nebo v kanceláři v Praze 10 Hostivaři.

Pro zahájení jednání s námi nepotřebujete prakticky vůbec nic, ale měli byste znát alespoň číslo popisné domu, evidenční číslo chaty nebo číslo parcelní pozemku a katastrální území, kde se nemovitost nachází (třeba nějaká i starší fotografie je samozřejmě velmi vítána).


Při zprostředkování prodeje vždy zajišťujeme komplexně zejména tyto činnosti:

  • posouzení vlastníkem stanovené nabídkové ceny nebo její návrh na základě našich letitých zkušeností
  • přípravu nemovitosti k prodeji - dořešení nedostatků v evidenci, obstarání chybějících potřebných dokladů, případně ve spolupráci s advokátní kanceláří vyřešení právní závady atd.,
  • dokumentaci nemovitosti a vypracování inzerce s perfektní znalostí lokality, samostatné zajištění prohlídek nemovitosti a solventního kupujícího, případně hypotečního úvěru pro financování koupě
  • vypracování kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru nemovitostí, vypracování smlouvy o advokátní úschově kupní ceny, podání listin na katastrální úřad atd.

Co se týče naší odměny za komplexně provedenou práci, ta je splatná vždy až poté, co prodávající obdržel platbu kupní ceny. Provize se pohybuje v rozumných mezích, konkrétní výše je vždy dohodnuta s vlastníkem nemovitosti předem. Z této provize hradí naše realitní kancelář i komplexní právní služby spolehlivé advokátní kanceláře včetně poplatku za bezpečnou úschovu kupní ceny před podpisem kupní smlouvy.

Makléři

Ing. Karel Kulíšek: 602 451 282

Lucie Kočí: 606 908 353

Jiří Nogol: 602 862 785

Kontaktní formulář

Posázaví: krásný a perspektivní kraj.
Pátek, 24. listopadu 2017
Počítadlo