Jen pro prodávající

NA TOMTO MÍSTĚ BYCHOM VÁM RÁDI VĚNOVALI několik hodnotných informací a rad, týkajících se konkrétně prodeje nemovitostí, které jsou naší doménou. A proč? No přece jen tak, protože nás to baví :-) a za druhé i jako Vaši odměnu za to, že jste si dali tu práci, navštívili naše www stránky a dokonce jste zvědavě klikli na tento odkaz. A pokud nejste zrovna prodávající, klidně si to můžete přečíst také, my se za naše rady určitě nestydíme:

1) Příprava nemovitosti k prodeji – příprava vlastní nemovitosti

Když se půjdete poprvé představit do rodiny své vyvolené, určitě uděláte lepší dojem, když si naleštíte polobotky, oholíte se a případně koupíte pro panímámu na rohu nějakou tu kytku, než když tam jen tak odskočíte po náročné šichtě kdekoliv... No a s prodejem nemovitosti je to úplně stejné – na prvním dojmu většinou a opravdu hodně záleží. Když tedy budete chtít svoji nemovitost k prodeji alespoň nějak připravit, máte několik možností:

  • buď to udělat podle svého zdravého „selského“ rozumu, anebo
  • být světový a využít na klíč „zázračný“ objev poslední doby – tzv. HomeStaging (příprava nemovitosti k prodeji). To přijede specializovaná firma a kravaťák, případně manekýna, vše obhlédnou, promyslí, zdokumentují, poradí, navrhnou, sepíší, případně své nápady zrealizují atd., atd... No nakonec proč ne? Ceny lidové od min. 5 000.- Kč na ruku za radu poradu až do x Kč (nebo Euro) za službu all incluziv... Jen jde o to, aby se výsledek dostavil v reálném čase, případný zisk opravdu převýšil náklady této přípravy a také ve výsledku nedošlo k tomu, že zrovna ten ideální kupec bude chtít výraznou slevu proto, že v koupelně nemůže mít v žádném případě a to ani náhodou modré obklady, ale výhradně a pouze růžové s jemnou listelou, anebo
  • si raději nechat poradit hned a na místě při prohlídce nemovitosti od zkušeného makléře tak, aby to v ideálním případě vůbec nic nestálo a bylo to raz dva hotovo... Ano, i takto se některá nemovitost připravit dá (no a některé také již nepomůže vůbec nic :-) anebo z nějakých objektivních důvodů zkrátka žádná příprava nebude a kupující nemovitost kupuje „jak stojí a leží“)
  • a nakonec ještě úžasná perla - v určitých případech někdy nabízená nemovitost skrývá pro nezkušeného prodávajícího náramný a netušený finanční potenciál, který profesionál dokáže proměnit i ve statisíce navíc! (ta červená ikonka je jen pro prodávající !!!). To je pak radosti u vlastníka i makléře! Náklady pár kaček navíc a nějaký ten den vyřizování – ale oboustranně ideální obchod, hotová pohádka. A cože to je za zázračný nápad? No – tohle si ale opravdu již necháme jen pro sebe a své klienty :-) :-) :-) !!!

2) Prodám si sám (a) anebo „to dám“ realitní kanceláři (b)

Varianta a) - „prodám si sám“:

Počítejte 100procentně s tím, že okamžitě po zveřejnění Vašeho soukromého inzerátu Vás začnou uhánět realitní kanceláře, zadýchaní realitní tipaři a dohazovači, „Vaši makléři pro tuto lokalitu“, k tomu uhánění speciálně vyškolené asertivní asistentky makléřů, callcentra atd., atd. Jakmile objeví Váš telefon, máte o „zábavu“ postaráno a nic na tom nezmění ani výhružná poznámka „RK nevolat“ – jako by přilil benzínu do ohně.

Nejspíše Vás to otráví výrazně dříve než až druhý den… zkrátka: 10 z 10ti pronásledovatelů od Vás určitě nic nekoupí, na to vemte jed.

BINGO !!! JACKPOT !!!

Hned čtvrt hodiny po uveřejnění inzerátu Vám zavolal první a dokonce přímý zájemce, kterého Váš inzerát velmi zaujal, přesně TO hledá, chce TO hned ještě dnes vidět a bojí se, aby mu TO neuteklo... Tak to Vám gratulujeme, i to se může stát, ale v tom případě bleskem sežeňte advokáta na sepsání smluv a okamžitě mu TO prodejte! Hlavně zaplašte eventuelní vtíravou myšlenku, jestli jste TO nenabídnul moc levně a jestli byste neměl cenu raději ještě o něco zvednout, abyste nebyl škodnej... tak tohle bychom Vám tedy nedoporučili, protože i tomu správnému zájemci by se to jistě silně nelíbilo a jak rychle přišel, tak rychle by mohl vyklidit pole.

KONEC !!!

A pak by mohl Váš prodej pokračovat podle následujícího scénáře, který je daleko pravděpodobnější a denní praxi výrazně bližší. Tady si ale neodpustíme trochu pro obveselení uvést zážitky, opravdové citace a perly, které slýcháme opravdu častěji, než byste možná věřili:

Zájemce č.1 a prohlídka č. 1: ...no ono se prý má o víkendu udělat hezky a my bychom si teda chtěli udělat výlet a cestou zpátky bysme to rádi viděli. Nám by se to teda hodilo v neděli tak nějak mezi čtvrtou a pátou... v 17.00 hod telefon... my už jsme někde blízko ale asi jsme trochu zabloudili a do půl hodiny to možná zvládnem... v 18.30 po prohlídce... Tak děkujeme a nějak si zavoláme :-(. Nevolejte a buďte pokud možno v klidu. Už je nikdy neuslyšíte a neuvidíte. A zrovna těm rosničkám předpověď náramně vyšla, bylo fakt nádherně. Akorát Vy jste měli nabouranej svůj víkendovej program, neděle taky pryč... takže příště podobným zájemcům asi poradíte, aby jeli na výlet raději na Konopiště nebo na Kárlštejn, že tam je taky hezky...

Zájemce č. 2 a prohlídka č. 2: ...jste na prohlídce třeba ve Zbořeném Kostelci... no to je paráda, to se mi líbí, to bych za tu cenu vzal hned, kdyby to bylo v Davli (na Zbraslavi, v té tiché uličce v Jílovým pod náměstím, v Dejvicích)...

Zájemce č. 3 a prohlídka č. 3: ...ve 22.00 Vám přijde SMS: Z vážných rodinných důvodů ruším zítřejší dopolední prohlídku... a to je alespoň slušnej člověk, že dá vědět „včas“, někdo to dokáže i hodinu před prohlídkou anebo klidně a v tichosti nepřijede vůbec

Zájemce č. 4 a prohlídka č. 4: ...no docela se nám to líbí, ale my jsme teprve začali hledat a dneska jsme právě na úplně první prohlídce... a za tři měsíce dotaz – my jsme to nenašli v nabídce, Vy už jste to prodal? Mámo, to byl ten domek co tam měli tu novou koupelnu a pěknou zahradu!...

Zájemce č. 5 a prohlídka č. 5: ...tak já bych o to měl docela zájem, ale potřeboval bych to ještě ukázat manželce (přítelkyni, staršímu synovi, tchýni co tam sice bydlet nebude ale částečně na to přispěje) a prohlídka č. 6 ...tak dobře my bysme to teda vzali ale ještě to potřebujeme ukázat kamarádovi zedníkovi, to víte, my tomu moc nerozumíme, ale stáhněte to z nabídky, my to určitě vezneme a prohlídka č. 7 ...tak děkujeme, kamarád nám tak do týdne řekne co a jak a zavoláme Vám... a telefon č. asi 20: no tak se nezlobte ale ten náš kamarád říkal, že bysme tam museli udělat ještě... protože... tak se nám to zdá moc práce...

Zájemce č. 6 a prohlídka č. 8: ...prosím Vás, je ta Vaše chalupa k celoročnímu užívání? No – klidně tam můžete oslavit třeba Vánoce, zatopit se tam dá, ale (již trochu zkušeně) na trvalé bydlení to není vhodné, stačí trocha sněhu a nedá se tam autem dojet, dole ve vesnici vůbec nic není, obchod, autobus, všechno je až v... 5 km daleko... pokud hledáte něco opravdu na bydlení, jeli bychom tam zbytečně (již se Vám tam poosmé právě teď zrovna moc nechce). No ale my bysme to fakt moc rádi viděli, my jsme mysleli že jako by to bylo jenom jako přes léto... A po prohlídce: ...No ono se tady fakt bydlet nedá, my jsme si mysleli... A DOST !

a tak nějak dokola prima zábava, dokud TO nepovolí :-) :-) :-) .............

Varianta b) - „dám to“ realitní kanceláři:

Pokud raději svěříte prodej své nemovitosti nám, přečtěte si prosím základní orientační informace pod ikonkou 1.

Makléři

Ing. Karel Kulíšek: 602 451 282

Lucie Kočí: 606 908 353

Jiří Nogol: 602 862 785

Kontaktní formulář

Posázaví: krásný a perspektivní kraj.
Úterý, 21. května 2024